تبلیغات
بسکتبال مدرن

بسکتبال مدرن
 
قالب وبلاگ
ماده 5. بازیکنان: آسیب دیدگی
5 _ 1)
در صورت وقوع آسیب دیدگی برای بازیکنان، داوران می توانند بازی را متوقف کنند.
5 _ 2) اگر در زمان وقوع آسیب دیدگی، توپ زنده باشد، داور حق دمیدن در سوت خود را ندارد، تا زمانی که تیمی که کنترل توپ را در اختیار دارد به سمت حلقه شوت کند، کنترل توپ را از دست بدهد، توپ در بازی متوقف شود یا بمیرد. اگر بازیکن آسیب دیده نیاز به درمان فوری داشته باشد، داوران می توانند فورا بازی را قطع کنند.

5 – 3) اگر بازیکن آسیب دیده سریعا (تقریبا 15 ثانیه) نتواند به بازی ادامه دهد، یا روی او درمانی صورت گیرد، باید بازیکن دیگری جایگزین او شود و با آن تیم با کمتر از پنج بازیکن به بازی ادامه دهد.

5 _ 4) مربیان، کمک مربیان، بازیکنان ذخیره، بازیکنان محروم و همراهان تیم می توانند با اجازه داور برای کمک به بازیکن مصدوم (قبل از تعویض)، وارد زمین شوند.

5 _ 5) اگر به تشخیص پزشک بازیکن آسیب دیده نیاز به کمک پزشکی فوری داشته باشد، می تواند بدون اجازه داور وارد زمین شود.

5 _ 6) در طول بازی، هر بازیکن که دارای خونریزی یا زخم باز باشد باید تعویض شود. این بازیکن آسیب دیده فقط زمانی می تواند برگردد کهخونریزی اش متوقف شده باشد یا ناحیه دارای خونریزی یا زخم باز به طور کامل و ایمن، با باند پوشانده شده باشد.

اگر بازیکن آسیب دیده یا هر بازیکن که دارای خونریزی یا زخم باز است، در طول زمان استراحت گرفته شده به وسیله هر یک از تیم ها و قبل از اعلام تعویض توسط منشی، سلامتی خود را به دست آورد، می تواند به بازی ادامه دهد.

5 _ 7) بازیکنانی که به عنوان بازیکنان شروع کننده (بازیکن اصلی) توسط مربی تعیین شده اند، می توانند در صورت آسیب دیدگی تعویض شوند. در این مورد، تیم حریف در صورت تمایل می تواند به همان تعداد، بازیکن اصلی خود را تعویض کند.

طبقه بندی: قوانین و مقررات،
[ دوشنبه 7 اسفند 1391 ] [ 11:44 ب.ظ ] [ میثم حسینی ]
.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

مطالب آموزشی و خواندنی در مورد بسکتبال جهان که از سایتهای معتبر، مقالات و کتاب های مرجع دنیا گردآوری شده است
نویسندگان
نظر سنجی
به نظرتون برای بهتر شدن وبلاگ چه مطالبی بیشتر بگذارم؟


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب