تبلیغات
بسکتبال مدرن

بسکتبال مدرن
 
قالب وبلاگ

قسمت دوممسئولیت های من به عنوان یک مربی چیست؟

یک مربی مسئولیت انجام کارهای لازم برای حصول اطمینان از اینکه حتی جوان ترین بازیکنان تیم وی در طی یادگیری مهارت های ورزشی، یک تجربه ورزشی لذت بخش و ایمن را داشته باشند، به عهده می گیرد. در صورتی که در این مورد کوچکترین تردیدی دارید، به یاد بیاورید که «تفریح و اصول اساسی» از همه چیز مهمتر هستند.

یک تجربه لذت بخش را فراهم کنید

ورزش باید مفرح باشد. حتی اگر هنوز هیچ کاری انجام نداده اید، اگر تفریح را از ورزش بیرون ببرید، کودکان را از ورزش بیرون خواید برد.

 کودکان به چند دلیل وارد ورزش می شوند (مثلا برای ملاقات و بازی با سایر کودکان، برای رشد فیزیکی و برای فراگیری مهارتها)، اما هدف اصلی آنها این است که تفریح داشته باشند. با وارد کردن شوخی و تنوع در تمرینات برای برآورده شدن این هدف به آنها کمک کنید. همچنین بازی ها را عاری از تهدیدآمیز بودن برگزار کنید و تجارب جدید بازیکنان خود را جشن بگیرید. این شیوه ، میل آنها را برای مشارکت در آینده افزایش خواهد داد، که این باید هدف اصلی در ورزش کودکان باشد. فصل دوم به شما کمک خواهد کرد تا بیاموزید که چگونه باید آرزوی بازیکنان خود را برای تفریح و حفظ پیروزی در آینده برآورده سازید.

یک تجربه آیمن را فراهم کنید

شما مسئول برنامه ریزی و فعالیت های آموزشی هستید، به نحوی که پیشرفت فعالیتها، ریسک را حداقل کند. همچنین شما باید مطمئن شوید که محلی که تیم در آنجا بازی و تمرین می کند و نیز تجهیزاتی که اعضای تیم استفاده میکنند، عاری از خطر باشند. در نهایت، باید خودتان را در مقابل هر گونه عواقب قانونی ، که بر اثر مربیگری متوجه شما می شود، ایمن کنید.

مهارتهای پایه ای بسکتبال را درس بدهید

زمانی که مربی می شوید، شما نقش یک آموزش دهنده را بازی خواهید کرد. باید به بازیکنانتان مهارتها و استراتژی های لازم برای موفقیت در بسکتبال را بیاموزید. این بدان معناست که «باید به مدرسه بروید». همچنین اگر برای تمرینات برنامه ریزی میکنید ممکن است احساس کنید کهه بهتر است مهارتها و استراتژی هایی را که می دانید، بیاموزید.

چه کسی می تواند کمک کند؟

مربیان با تجربه در گروه به طور ویژه، منبع خوبی برای اطلاعات هستند. همچنین می توانید با تماشای مربی های دبیرستان ها، در زمان تمرین و بازی، چیز زیادی بیاموزید. حتی می توانید از برخی از مربیانی که برای انها احترام بیشتری قائل هستید، بخواهید که در برخی تمرینات به شما کمک کنند. توصیه ها و نتیجه گیری های آنها می تواند در فصل اول مربیگری شما بسیار گرانبها باشد. شما میتوانید برای دستیابی به کمک بیشتر در دوره های فشرده آموزش بسکتبال شرکت کنید. کتابها را مطالعه کنید و فیلم آموزشی ببینید. مربیگری بسکتبال، یک تجربه با ارزش است. و به محض اینکه بخواهید بازیکنانتان بسکتبال را بیاموزند و تمرین کنند تا بهترین باشند، آنها می توانند همه انچه را که شما می دانید و می توانید انجام دهید، بیاموزند. شما می توانید بهترین مربی در حد توان خود باشید.

طبقه بندی: مربیان تازه کار،
[ جمعه 11 اسفند 1391 ] [ 02:16 ب.ظ ] [ میثم حسینی ]
.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

مطالب آموزشی و خواندنی در مورد بسکتبال جهان که از سایتهای معتبر، مقالات و کتاب های مرجع دنیا گردآوری شده است
نویسندگان
نظر سنجی
به نظرتون برای بهتر شدن وبلاگ چه مطالبی بیشتر بگذارم؟


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب